- شهدا, شهرستان بیرجند

شهید شهاب الدین اربابی

اطلاعات شهید :

نام و نام خانوادگی :  شهاب الدين اربابي

نام پدر : مهدی 

رشته تحصیلی : زراعت

مقطع تحصیلی : کارشناسی

زندگی نامه :

شهاب در سال 1342 در قريه بصيران از توابع نهبندان متولد شد و در سال 1349در مدرسه شوكتيه شهرستان بيرجند تحصيلات خود را شروع كرد.پنج سال اول را با وضعيت ممتاز درسي سپري نمود و آنگاه مقاطع راهنمائي و دبيرستان را در همين شهرستان پشت سر گذاشت.پس از اخذ ديپلم در دانشكده كشاورزي مشهد تحصيلاتش را ادامه داد و سپس جهت انجام خدمت مقدس سربازي راهي خطه محروم بلوچستان شد و در جهاد سازندگي مشغول به فعاليت گرديد و در جهادسازندگي نوك آباد از توابع شهرستان خاش مشغول بكار شد .

آنگاه پس  از يكسال تلاش مجدانه به جهاد شهرستان خاش آمد و مدتي را در خدمت به محرومين آن شهرستان سپري نمود پس از چندي به حسب نياز زاهي دلگان درسي و پنج فرسنگي غرب ايرانشهر را در پيش گرفت و تا زمان شهادت مسئوليت جهاد سازندگي را عهده‌دار بود .

از عمده خصوصيات شهيد چهره بشاش و مهربانش بود كه در اولين برخورد خودنمائي مي‌كرد او ارتباط بسيار نزديك و برادرانه‌اي با مردم منطقه و مجموعه افرادي كه با او سر و كار داشتند برقرار نموده بود بطوري كه آنها او را عضوي از خود مي‌دانستند تا جايي كه به برادران جهادگر تاكيد مي‌نمود كه با هركس در منطقه برخرود نموديد يا مشكلي برايتان پيش آمد بگويند از دوسان شهاب الدين هستيم دوستي او با مردم جنبه مادي نداشت بلكه در اين امر رضاي خدا را در نظر مي‌گرفت .

ترس و خوف از احدي به دل راه نمي‌داد در مسائل مادي دست همكاري بسوي مستمند و محتاجي دراز مي‌كرد و همين مساعدتها موجب شده بود كه پس از چهار سال خدمت در جهاد سازندگي جز چند تكه اثاثيه مختصر چيز ديگري در اختيار نداشته باشد .

اين اواخر مجدانه درصدد ازدواج بود و شايد مناسب نبود كه روح پاكش به ازدواج دنيوي محدود گردد و مي‌دانست در سراي جاويد بر اين مهم توفيق يابد .

آري مجموعه خدمات خالصانه او موجب شد كه سرانجام در هفدهم ديماه سال 1370 به دست شب پرستان كوردل و اشرار به شهادت برسد . 

 

وصیت نامه :

بدانيد مرگ در راه حق شهادت است و شهادت بالاترين آرزوي ماست

اطلاعات شخصی شهید:

خاطرات :

اشعار شهید:

آلبوم تصاویر شهید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *