- شهدا, شهرستان فردوس

شهید حبیب کامل برون

اطلاعات شهید :

نام و نام خانوادگی :  حبیب کامل برون

نام پدر : برات

سن شهادت : بیست و یک

نام دانشگاه : مرکز تربیت معلم فردوس

رشته تحصیلی : آموزش ابتدایی

مقطع تحصیلی : کارشناسی

زندگی نامه :

پانزدهم آبان ماه 1343در روستاي برون از توابع شهرستان فردوس به دنيا آمد. پدرش آقا برات كشاورز بود و مادرش سميه خانم نام داشت. وي سال 1363در مركز تربيت معلم شهيد مفتح فردوس دوره ي كارشناسي رشته آموزش ابتدايي به عنوان دانشجو پذيرفته شد. بيست و يكم بهمن ماه 1364در عمليات والفجر 8به عنوان فرمانده دسته در منطقه فاو براثر اصابت تركش به درجه رفيع شهادت نائل آمد.پيكر مطهرش در منطقه بر جاي ماند و سرانجام در سال 1373پس از تفحص در زادگاهش به خاك سپرده شد.

درباره شهید :

همرزم شهيد: براي آموزش رزمي عازم شديم. بعد از آموزش حبيب را ديدم؛ ناراحت بود، علت را پرسيدم ،گفت:« بايد هر پنج تير را به هدف مي زدم، ولي دو تير به هدف نخورد، ناراحتم چون با اين تيرهاي از دست رفته مي شد در جبهه دشمنان اسلام را نابود كرد؛ ناراحتم چون اين پول سهم آن پير زني است كه با چرخ نخ مي ريسد و سهم مستضعفان است».

وصیت نامه :

اگر خداوند به من توفيق داد و به درجه رفيع شهادت نائل آمدم شما خوشحال باشيد، چون خداوند اين مقام را به اولياء خود مي دهد. از شما تقاضا دارم كه صبر و تحمل را پيشه خود سازيد و براى اينجانب خداى ناكرده گريه نكنيد، چون دشمنان از گريه هاى شما احساس خوشحالى مى كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *